185222K100RAB-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Unit Price: ₱0.81701
Datasheet
Upgrade
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Unit Price: ₱0.95057
TDK
2200 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
185222K100RAB-F
DigiKey Part Number
185222K100RAB-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185222K100RAB-F
Description
CAP FILM 2200PF 10% 100VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
185222K100RAB-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
63V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
100V