T520B476M006ATE0702478 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4,615
Unit Price: ₱69.08000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1,986
Unit Price: ₱63.12000
Datasheet
In Stock: 916
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz
T520B476M006ATE0702478
DigiKey Part Number
399-T520B476M006ATE0702478TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B476M006ATE0702478
Description
47.0UF 6.0V
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
6.3 V