BU-2929-M-10-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pomona Electronics
In Stock: 4,566
Unit Price: ₱517.49000
Datasheet
10.0" (254.00mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
BU-2929-M-10-2
DigiKey Part Number
BU-2929-M-10-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-10-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
Detailed Description
Category
Cable Length
10.0" (254.00mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
B-12-2Pomona Electronics4,566501-1042-ND₱517.49000Similar
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1₱831.32000₱831.32
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
In-Stock: 0
Unit Price: ₱831.32000
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 20
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"