180-026-103L031
180-026-103L031
180-026-103L031
DigiKey Part Number
6826ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-026-103L031
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
180-026-103L031 Models
Category
Flange Feature
Mating Side (4-40)
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C