180-026-203L031 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Unit Price: ₱178.12238
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Unit Price: ₱150.10641
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
180-026-203L031
DigiKey Part Number
6826FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-026-203L031
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
180-026-203L031 Models
Category
Flange Feature
Mating Side (4-40)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Shielded
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C