C2102A.93.03
DigiKey Part Number
C2102R-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2102A.93.03
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V RED 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 10/30 Red 600V 50.00' (15.24m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Length
50.00' (15.24m)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C