C2102A.12.04
DigiKey Part Number
C2102A-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2102A.12.04
Description
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 10/30 Orange 600V 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Packaging
Bulk
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C