C2102A.93.02
DigiKey Part Number
C2102W-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2102A.93.02
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 10/30 White 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Packaging
Bulk
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
10/30
Ratings
UL Style 1015, ASTM B-33
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 5
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1₱760.45000₱760.45
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 50'
In-Stock: 0
Unit Price: ₱760.45000
HOOK-UP STRND 20AWG 600V RED 50'