LBDND2020KKT3R3MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱8.95132
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱8.95989
Datasheet
Image for LBDND2020KKT3R3MM is not available
LBDND2020KKT3R3MM
DigiKey Part Number
587-LBDND2020KKT3R3MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBDND2020KKT3R3MM
Description
FIXED IND 3.3UH 940MA 275 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 940 mA 275mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
275mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)