LSDND2020KKT3R3MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
cms-unit-price: ₱14.06785
cms-datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
cms-unit-price: ₱8.95132
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 940 mA 275mOhm Max Nonstandard
Power Inductor MCOIL™ Series
LSDND2020KKT3R3MM
DigiKey Part Number
587-LSDND2020KKT3R3MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSDND2020KKT3R3MM
Description
FIXED IND 3.3UH 940MA 275 MOHM
Detailed Description
cms-datasheet
Category
Current - Saturation (Isat)
1.3A
DC Resistance (DCR)
275mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)