C3216X7R1H106K160AE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 68,991
Unit Price: ₱75.63000
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 19,766
Unit Price: ₱76.82000
Datasheet
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C3216X7R1H106K160AE
DigiKey Part Number
445-C3216X7R1H106K160AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-C3216X7R1H106K160AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-C3216X7R1H106K160AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7R1H106K160AE
Description
COMMERCIAL GRADE SOFT TERMINATIO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C3216X7R1H106K160AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)