CNC5L1X7R1H106K160AE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Unit Price: ₱112.76000
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 68,991
Unit Price: ₱118.35000
Datasheet
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CNC Series Low-resistance Soft-termination MLCCs
CNC5L1X7R1H106K160AE
DigiKey Part Number
445-CNC5L1X7R1H106K160AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CNC5L1X7R1H106K160AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CNC5L1X7R1H106K160AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNC5L1X7R1H106K160AE
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)