CKG45NX7R1C226M500JH
DigiKey Part Number
445-2391-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2391-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG45NX7R1C226M500JH
Description
CAP CER 22UF 16V X7R SMD
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKG45NX7R1C226M500JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)