171-025-203L031 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Unit Price: ₱1,203.69010
Datasheet
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 1,743
Unit Price: ₱95.28000
Datasheet
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
171-025-203L031
171-025-203L031
171-025-203L031
DigiKey Part Number
3225FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-025-203L031
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
171-025-203L031 Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C