972-025-01SR061 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 972-25SR-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 972-025-01SR061 |
Description | CONN BACKSHELL 25POS 180DEG RED |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 Position Hinged Backshell Connector Red 180° Unshielded |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 972-025-01SR061 Models |
Compatible Shell Size B | Color Red |
Compatible D-Sub Size 25pos and HD44pos | Base Product Number |