JMACD-18XLS is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱6,081.80167
In Stock: 0
Unit Price: ₱5,465.32033
Datasheet
In Stock: 44
JMACD-18XLS
DigiKey Part Number
JMACD-18XLS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMACD-18XLS
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 18V
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Must Operate Voltage
10.5 VDC
Must Release Voltage
0.91 VDC
Coil Voltage
18VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Contact Rating (Current)
1 A
Switching Voltage
115VAC, 28VDC - Max
Load - Max Switching
115VA, 28W
Coil Resistance
880 Ohms
Coil Current
20.5 mA