JMACD-18XP is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱6,004.76400
In Stock: 0
Unit Price: ₱6,484.85769
New Product
Image for JMACD-18XP is not available
JMACD-18XP
DigiKey Part Number
1111-JMACD-18XP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMACD-18XP
Description
JMACD-18XP = M39016/15-080P
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Category
Coil Type
Non Latching
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Must Operate Voltage
10.5 VDC
Must Release Voltage
0.91 VDC
Coil Voltage
18VDC
Contact Rating (Current)
1 A
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Switching Voltage
115VAC, 28VDC - Max
Load - Max Switching
115VA, 28W
Coil Current
20.5 mA
Coil Resistance
880 Ohms